Presbyopie

jedná se o fyziologickou ztrátu akomodace, tedy schopnosti zaostřovat na blízko

Presbyopie

Co je presbyopie?

Presbyopie, jinak zvaná i vetchozrakost, postihuje pacienty ve věku nad 40 let, dokonce i ty, kteří po celý život brýle nepotřebovali. Nejde o dioptrickou vadu, ale o fyziologickou ztrátu schopnosti oka akomodovat - zaostřovat na blízké vzdálenosti. Presbyopie může způsobovat problémy při čtení, práci s počítačem, později i při vidění do dálk (Sledování TV, řízení auta).

Objeví se mezi 40. a 45. rokem života, přičemž u dalekozrakých pacientů může propuknout i dříve. Jejím prvním znakem je rozmazané vidění a neschopnost zaostřit na kratší vzdálenosti. Vetchozrakost se věkem zhoršuje a vrcholí kolem šedesátky, kdy se stabilizuje a dále se již nezhoršuje.


presbyopia

Presbyopie

korekcia presbyopie

korekce presbyopie

 

Jak se presbyopie zbavit

Vetchozrakost se může korigovat brýlemi na čtení avšak takové řešení problému je jen krátkodobé. Onemocnění totiž neustále postupuje a po počátečních problémech s viděním na krátké vzdálenosti se zhoršuje i vidění do dálky a na střední vzdálenosti.
Při operačním odstraňování presbyopie lékaři využívají různé metody. Každé operaci předchází předoperační vyšetření, po kterém lékař určí nejvhodnější metodu pro léčbu presbyopie.

  • Metoda PRELEX: nitrooční operace, během ní se čočka pacienta neschopná akomodace vymění za umělou multifokální čočku, která umožňuje dobré vidění do blízka i do dálky. Nitrooční operace slouží také jako prevence před vznikem šedého zákalu a snižuje riziko vzniku záchvatovitého zeleného zákalu.
  • PresbyLASIK: varianta metody Lasik, při níž excimerový laser vytvaruje na rohovce profil pro vidění do dálky i do blízka. Efekt je však často jen dočasný.
  • Rohovkové implantáty: vytvářejí v centru rohovky oblast pro vidění do blízka. Efekt však není dostatečný a implantát se často musí odstranit kvůli jizvení v jeho okolí.
  • Monovision: proces, při kterém se jedno oko upraví laserem pro vidění do dálky a druhé pro vidění do blízka. Po absolvování této metody je však částečně narušené hloubkové (prostorové) vidění.


Naši lékaři odstraňují presbyopii metodou PRELEX, která má tyto výhody:
 

  • Operace je ambulantní, po jejím skončení můžete jít domů
  • Zákrok není bolestivý
  • Trvá jen 20 minut
  • Velmi rychlé zotavování
  • Zlepšení vidění již na druhý den
  • Stabilizace kvalitního vidění do několika týdnů.


Pro koho je operace určena

Operaci může podstoupit každý pacient, který má presbyopii - vetchozrakost. Vhodnost pacienta na operaci však závisí na jeho věku, profesi, postupu vady a případných dalších onemocnění oka (zelený zákal, onemocnění sítnice ...).

S lékařem je třeba na vstupním vyšetření konzultovat, jaký výsledek od operace očakávate- zda máte zájem se brýlí zbavit nadobro, nebo vám jejich používání na určitou vzdálenost (PC, čtení ...) vadit nebude. Na základě toho bude použita daná nitrooční čočka.
MÁTE ZÁJEM O KONZULTACI NEBO VYŠETŘENÍ?

OBJEDNEJTE SE JEŠTĚ DNES

Naši spokojení klienti

Maxime Fortier

útočník hokejového týmu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového týmu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadské hokejové reprezentace mistrovství světa hokejové 17-tky a 20-tky, hráč kanadské ligy QMJHL i zámořských lig ECHL a AHL

Během bojů o místenku do play off zápasů nadnárodní evropské ICE hokejové ligy podstoupil na naší oční klinice útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovou operaci očí metodou Z-LASIK Z 3D, která je nejnovější metodou v oblasti refrakční chirurgie a koriguje krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus. Už druhý den po zákroku Maxime trénoval na ledě se svými spoluhráči. Maximovi děkujeme, že svěřil svůj zrak do rukou našich odborníků a přejeme mu ještě mnoho vstřelených gólů!
Více informací
Maxime Fortier

Oliver Ekman Larsson

kapitán švédské hokejové reprezentace Mistrovství světa v ledním hokeji 2019, obránce a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóně 2018/2019

Oliver Ekman Larsson
Během Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 (MS) naši oční kliniku navštívil kapitán švédského hokejového týmu Oliver Ekman Larsson. Účastník elitního týmu MS navštívil naši kliniku kvůli akutnímu očnímu problému, který jsme mu pomohli v krátkém čase vyřešit. Mimochodem, jeden ze čtyř gólů Švédska na šampionátu vstřelil právě on a to pouze den po ošetření na naší klinice. Olivere, děkujeme za důvěru a přejeme hodně hokejových úspěchů!
Více informací
Oliver Ekman Larsson

Vanda Kozáková a Dominika Drobná

basketbalové reprezentantky

Vanda Kozáková a Dominika Drobná
Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstoupily na naší klinice nejmodernější, bezbolestný laserový zákrok metodou Relex Smile 3D. Dívkám děkujeme za důvěru a věříme, že s ostrým zrakem dosáhnou ještě lepší sportovní úspěchy. Držíme palce!
Více informací
Vanda Kozáková a Dominika Drobná

Richard Pánik

hokejista, Arizona Coyotes

Richard Pánik
Richard v současnosti působí jako útočník v klubu Arizona Coyotes. Richard u nás podstoupil operaci očí nejmodernější metodou Relex Smile 3D, kterou jsme ho zbavili dioptrií do dálky. Děkujeme Richardovi za důvěru a přejeme mnoho sportovních úspěchů s ostrým zrakem!
Více informací
Richard Pánik

Jurij Medveděv

fotbalový obránce, ŠK Slovan

Jurij Medveděv
Jeden den operace, druhý den už opět na fotbalovém trávníku. Přesně takto vypadaly dva po sobě jdoucí dny v Jurijovém životě. Jeden den navštívil oční kliniku iClinic, kde mu náš pán doktor Ivo Ďurkovič odstranil refrakční vadu pomocí nejnovější bezbolestné metody Relex SMILE. Díky tomu, že tato metoda je bez potřeby rekonvalescence, mohl již druhý den po zákroku opět "zařezávat" na fotbalovém trávníku. Juriji, děkujeme za důvěru a přejeme hodně sportovních úspěchů.
Více informací
Jurij Medveděv

Michal Valent

hokejista HK Nitra

Michal Valent
Michal Valent je výborný hokejový brankář a také účastník finále Tipsport extraligy 2016/2017, ve kterém nastoupil za HK Nitra proti našim beranem z Bystrice. Michal u nás úspěšně absolvoval refrakční operaci Z-Lasik, kterou jsme ho zbavili krátkozrakosti. Tímto Michalovi děkujeme za důvěru a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho další hokejové kariéře :)
 
Více informací
Michal Valent
zobrazit všechny reference
 

+ Přidejte svou referenci

PaedDr. Matej Spisiak

PaedDr. Matej Spisiak

Chcel by som sa Vám a aj spolupracovníkom iClinic Bratislava veľmi pekne poďakovať za naozaj profesionálny a najmä ľudský prístup pri riešení môjho problému so...
Helena Dziakova6

Helena Dziakova6

Dobry,chcem sa podelit s mojim dojmom po operacii Z-lasik.V prvom rade priatelskym a vludnym dievcatam co maju na starosti predoperacne veci-ako velmi mily pristup ku vsetkemu,potom Mudr.Durkovicovi za op,a ten pocit ked sa mi uz kazdu chvilu...
Bea Pistekova

Bea Pistekova

Ďakujem za úžastný prístup celého personálu počas predoperačného vyšetrenia, samotnej operácie metódou Z-Lasik, ako aj za kontrolné vyšetrenia. Špičkový...
Ing. Dušan Pisár, 17.1.2018

Ing. Dušan Pisár, 17.1.2018

Z-Lasik v BB 17.1.2018. Hned po operacii som videl ostro. Priatelske dievcata v ordinacii, velmi mila pani doktorka MUDr. Mária Červeňová: " ... sam vidite, ze vidite." Uvolnena atmosfera, profesionalny pristup. Uz cestou...
Igor Jankovic

Igor Jankovic

Dnes 22.09,2017 12:00 som absolvoval operaciu oci a mozem uz teraz vecer povedat ze vidim velmi dobre a pisem bez okuliarov, bez ktorych to do teraz neslo. :). Po operacii drobne skrabanie v ociach asi 3 hod. po zakroku a to je asi vsetko. Dakujem...
Sára Mária Seidlová

Sára Mária Seidlová

Operáciu Relex Smile som podstúpila 22.8.2017, operoval ma MUDr. Ďurkovič, u ktorého som bola dnes, 23.8.2017, na pooperačnej kontrole. Moja krátkozrakosť bola vysokého stupňa (cca -10 dioptrií)...

zobrazit všechny reference

Aké máte ťažkosti?

10 důvodů proč si vybrat právě nás

1. Nejkomplexnější oční klinika na Slovensku
2. Operace šedého zákalu
3. Profesorský tým složený z německých a slovenská lékařů
4. Přesná diagnostika
5. Nejnovější operační technologie
6. Záruka kvality ověřena zkušenostmi
7. Ambulantní péče
8. Bez čekacích lhůt
9. Privátní letecká doprava
10. Oční ambulance

 

Partneři